Montessori aktivity v mateřském centru

Montessori dílničky s doprovodem rodičů

Kurz Montessori dílničky je určen pro děti od 2 let v doprovodu dospělé osoby. Styl hry a veškerých aktivit vychází z montessori pedagogiky. Výběr aktivit závisí pouze na volbě dítěte. Dítě si může zvolit aktivity k rozvoji jemné motoriky, rozumových schopností, z výtvarných a rukodělných aktivit, může si připravit vlastní svačinku, umýt nádobí, prát prádlo, jít si zacvičit na připravenou dráhu atd. Na konci kurzu si společně zazpíváme, zatančíme a zacvičíme.

„Montessori na zkoušku“ aneb klubík bez rodičů

Jedná se o dopolední montessori program pro děti ve věku od 2 let bez doprovodu rodičů. Montessori program je určen stálé skupině maximálně 12-ti dětí. Místo je nutné si předem rezervovat. O děti pečují dva průvodci (v případě nízkého počtu a to do 6-ti dětí včetně pouze jeden průvodce), kteří mají buď montessori vzdělání nebo jsou v montessori pedagogice proškoleni hlavní pečující osobou Ing. Lenkou Krystkovou (montessori pedagog pro věk 0-3). Jedná se o podporu dětí v samostatnosti a sebedůvěře, tak aby následně zvládly delší pobyt v dětské skupině či mateřské škole. Cílem našeho programu MONTESSORI NA ZKOUŠKU je zdravý vývoj dětí a získání odpovídajících kompetencí za podpory montessori pedagogiky, pomůcek a postupů vycházejících z této metody.

Jak bude MONTESSORI NA ZKOUŠKU probíhat?

 • Montessori na zkoušku je určeno pro stálou skupinu max. 12 dětí denně. Není možné navštěvovat tento program nárazově.
 • Děti mohou náš montessori program navštěvovat ve všední dny od PONDĚLÍ do STŘEDY.
 • PŘÍCHODY jsou od 8:00 do 8:30 hod.
 • RANNÍ MONTESSORI BLOK včetně svačinky – 8:00 – 9:40 hod
 • SPOLEČNÉ AKTIVITY
  • Mluvím anglicky – 9:45 – 10:25 hod
  • Společné pohybové chvilky – 9:45 – 10:25 hod
  • Objevuji svět – 9:45 – 10:25 hod
 • DOPOLEDNÍ MONTESSORI BLOK s možným pobytem venku podle počasí – 10:30 – 11:20
 • ODCHODY dětí jsou od 11:20 do 11:30 hod.

Minimální počet zakoupených dní montessori programu jsou 2 dny v týdnu zvolené dle osobní domluvy s vedoucí programu.

Co obsahují jednotlivé aktivity?

RANNÍ MONTESSORI BLOK

Jedná se o ranní aktivity dle výběru dítěte. Dítě si může zapůjčit nabízené montessori pomůcky, se kterými si bude hrát, rozvíjet se a trénovat různé dovednosti. Podlé své chuti si může připravit svačinku, uklidit po sobě a umýt nádobí, věnovat se výtvarným aktivitám, spolupracovat s ostatními dětmi, prohlížet si knížky, zpívat s ostatními dětmi a průvodkyní atd.

MLUVÍM ANGLICKY

Díky našemu TEDDYMU objevíme svět anglického jazyka. Naučíme se pozdravit, zazpívat si jednoduché písničky, naučíme se barvy, v angličtině budeme počítat, společně si hrát, tancovat i cvičit. To vše a mnohem víc děti zažijí během jejich anglického bloku.

SPOLEČNÉ POHYBOVÉ CHVILKY

Společné pohybové chvilky jsou zde pro podporu hrubé motoriky, koordinace jednotlivých částí těla, podporu rovnováhy a dalších dovedností. Budeme běhat, skákat, házet míčem, cvičit s řadou pomůcek, zahrajeme si spoustu kolektivních her, postavíme si opičí dráhy a hlavně si to užijeme.

OBJEVUJI SVĚT

V rámci programu objevuji svět, si zatančíme, zazpíváme, budeme hrát na hudební nástroje, budeme si povídat o zvířatech, přírodě, dopravních prostředcích, rodině a dalších zázracích našeho světa. Zahrajeme si divadlo, upečeme si společně bábovku nebo vytvoříme velká výtvarná díla.

DOPOLEDNÍ MONTESSORI BLOK

Pokud počasí dovolí, budeme objevovat svět venku. Půjdeme na procházku, na hřiště nebo do parku. Zažijeme montessori ve venkovním prostředí. V případě nepříznivého počasí zůstaneme uvnitř a děti budou mít možnost volného výběru montessori pomůcek a her.

Ceník

Montessori na zkoušku spadá svým programem do kroužků a volnočasových aktivit. Nejedná se tedy o dětskou skupinu, proto uhrazenou částku nelze odečíst z daní. Nicméně můžete využít jiné zdroje podpory jako např. příspěvky od zdravotních pojišťoven, příspěvky z FKSP apod.

Přijímáme děti na min. 2 dny v týdnu.

2 dny v týdnu – 3.500,- Kč / měsíc (kombinace dní záleží na domluvě)

3 dny v týdnu – 4.500,- Kč / měsíc

Poplatek za zapsané dítě se platí vždy měsíčně k 15. dni předchozího měsíce, s výjimkou měsíce nástupu do programu. Částka se nesnižuje v případě nemoci dítěte. V ceně je zahrnut program s kvalifikovanými průvodci, svačinka a pitný režim.

Dítě přijímáme na školní rok 2023/2024 tedy od 4. 9. 2023 do 31. 8. 2024. Nechcete již, aby Vaše dítě navštěvovalo náš kurz MONTESSORI NA ZKOUŠKU? Pak stačí dát 2 měsíce předem výpověď a uvolněné místo nahradíme jiným účastníkem. Program je možné ukončit i dříve po vzájemné dohodě obou stran v případě, že jsou jiní zájemci na seznamu čekatelů.

Nejedná se o mateřskou školu ani o dětskou skupinu, poplatek tudíž není možný uplatnit jako odečet z daní.

Kdy začínáme?

Začínáme 4. 9. 2023 a v případě volné kapacity si můžete přijít kurz nezávazně vyzkoušet v týdnu od 4. – 6. 9. 2023. Od 11. 9. 2023 startujeme naplno.

Těšíme se na Vás.