Montessori aktivity v mateřském centru

„Montessori na zkoušku“ aneb klubík bez rodičů

Zápisy na školní rok 2024 / 2025

Děti přijímáme na školní rok 2024/2025 tedy od 1. 9. 2024 do 31. 8. 2025, případně i na prázdniny roku 2024 (červenec, srpen 2024).

Co je program „Montessori na zkoušku“?

Jedná se o dopolední montessori program pro děti ve věku od 2 let bez doprovodu rodičů. Montessori program je určen stálé skupině max. 14-ti dětí. Místo je nutné si předem rezervovat. O děti pečují odborní průvodci, kteří mají buď montessori vzdělání nebo jsou v montessori pedagogice proškoleni hlavní pečující osobou Ing. Lenkou Krystkovou (montessori pedagog pro věk 0-3). Jedná se o podporu dětí v samostatnosti a sebedůvěře, tak aby následně zvládly delší pobyt v dětské skupině či mateřské škole. Cílem našeho programu MONTESSORI NA ZKOUŠKU je zdravý vývoj dětí a získání odpovídajících kompetencí za podpory montessori pedagogiky, pomůcek a postupů vycházejících z této metody.

Jak probíhá MONTESSORI NA ZKOUŠKU?

  • Montessori na zkoušku je určeno pro stálou skupinu 12 dětí. Není možné navštěvovat tento program nárazově.
  • Děti mohou náš montessori program navštěvovat ve všední dny od PONDĚLÍ do STŘEDY od září 2024 možno PONDĚLÍ až PÁTEK.
  • PŘÍCHODY jsou od 8:00 do 8:30 hod.
  • V rámci programu se věnujeme montessori aktivitám, anglickému jazyku, společným pohybových chvilkám (pravidelně cvičíme i v naší tělocvičně s lektorkou pohybových aktivit), objevujeme svět kolem nás a trávíme společně čas venku
  • ODCHODY dětí jsou od 11:20 do 11:30 hod.

Minimální počet zakoupených dní montessori programu jsou 2 dny v týdnu zvolené dle osobní domluvy s vedoucí programu.

Co obsahují jednotlivé aktivity?

MONTESSORI BLOK

Jedná se o aktivity dle výběru dítěte. Dítě si může zapůjčit nabízené montessori pomůcky, se kterými si bude hrát, rozvíjet se a trénovat různé dovednosti. Podlé své chuti se může věnovat se výtvarným aktivitám, spolupracovat s ostatními dětmi, prohlížet si knížky, zpívat s ostatními dětmi a průvodkyní atd.

MLUVÍM ANGLICKY

Objevujeme svět anglického jazyka hravou formou. Naučíme se pozdravit, zazpívat si jednoduché písničky, naučíme se barvy, v angličtině budeme počítat, společně si hrát, tancovat i cvičit a mnoho dalšího.

SPOLEČNÉ POHYBOVÉ CHVILKY

Společné pohybové chvilky jsou zde pro podporu hrubé motoriky, koordinace jednotlivých částí těla, podporu rovnováhy a dalších dovedností. Budeme běhat, skákat, házet míčem, cvičit s řadou pomůcek, zahrajeme si spoustu kolektivních her, postavíme si opičí dráhy a hlavně si to užijeme.

OBJEVUJI SVĚT

V rámci programu objevuji svět, si zatančíme, zazpíváme, budeme hrát na hudební nástroje, budeme si povídat o zvířatech, přírodě, dopravních prostředcích, rodině a dalších zázracích našeho světa. Zahrajeme si divadlo, upečeme si společně bábovku nebo vytvoříme velká výtvarná díla.

Ceník

Montessori na zkoušku spadá svým programem do kroužků a volnočasových aktivit. Nejedná se o mateřskou školu ani o dětskou skupinu. Můžete využít jiné zdroje podpory jako např. příspěvky od zdravotních pojišťoven, příspěvky z FKSP apod.

Přijímáme děti na min. 2 dny v týdnu.

2 dny v týdnu – 3.500,- Kč / měsíc (kombinace dní záleží na domluvě)

3 dny v týdnu – 4.500,- Kč / měsíc

5 dní v týdnu – 6.000,- Kč / měsíc (možno od září 2024)

Více informací rádi poskytneme osobně na adrese Úslavská 75, Plzeň 326 00, telefonicky na tel. čísle 777 893 134 nebo na skrze e-mail: recepce@centrumcvrcek.cz.

Montessori dílničky s doprovodem rodičů

Kurz Montessori dílničky je určen pro děti od 2 let v doprovodu dospělé osoby. Styl hry a veškerých aktivit vychází z montessori pedagogiky. Výběr aktivit závisí pouze na volbě dítěte. Dítě si může zvolit aktivity k rozvoji jemné motoriky, rozumových schopností, z výtvarných a rukodělných aktivit, může si připravit vlastní svačinku, umýt nádobí, prát prádlo, jít si zacvičit na připravenou dráhu atd. Na konci kurzu si společně zazpíváme, zatančíme a zacvičíme.

Těšíme se na Vás.