Tým

Ing. Lenka Krystková – lektorka, ředitelka centra a dětské skupiny

Lenka Krystková – jednatelka společnostiAbsolvovala jsem studium ekonomie na Západočeské univerzitě v Plzni a jednosemestrální studium na německé vysoké škole ve Weidenu. Rok jsem také s manželem a synem v Německu žila. Již od dětských let jsem se věnovala malbě, zpěvu, tanci a dalším pohybovým aktivitám, dramatickému projevu, hře na klavír, keramice a jiným rukodělným činnostem. Zúčastnila jsem se řady kurzů zaměřených na rodinnou a dětskou tématiku. Vzdělání jsem si postupně doplnila o kurzy kojeneckého a batolecího cvičení, míčkovacích technik podle Zdeňky Jebavé, hudebních kurzů pro předškoláky a školáky. V roce 2018 jsem úspěšně absolvovala zkoušku z profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. V současné době jsem lektorkou kojeneckého i batolecího cvičení, lektorkou babymasáží, dětských tanečků a výtvarných kurzů pro děti. Částečně se také věnuji dětem v naší dětské skupině Cvrčkův klub. Mám dvě malé děti a neustále se snažím v rodinné a dětské problematice sebevzdělávat. Při výchově svých dětí i při práci s dětmi v mateřském centru hodně využívám prvky Montessori pedagogiky. Od roku 2020 jsem Montessori pedagog pro věk 0-3 roky. Ráda bych propojila své zkušenosti i zkušenosti mých kolegyň a vytvořila tak příjemné místo pro rodiny s dětmi. Budu se na Vás těšit při svých rukodělných a pohybových kurzech pro děti a dospělé a také na seminářích nebo v naší dětské skupině.

Hana Klímová – fyzioterapeutka

Hana Klímová – fyzioterapeutkaV roce 1997 jsem dokončila studium fyzioterapie a nastoupila jako fyzioterapeut do ÚSP Zbůch, kde jsem pracovala s dětmi s hendikepem. Hodně mě tato práce lidsky i odborně obohatila. Od roku 2008 jsem byla zaměstnancem občanského sdružení Motýl v Plzni opět jako fyzioterapeut a poradce Rané péče. Cvičila jsem jak se zdravými, tak postiženými dětmi a to přímo v mateřském centru nebo jsem za nimi docházela do jejich domácího prostředí. Práce s dětmi mě velice baví. Mám velikou rodinu, se kterou ráda sportuji, cestuji na kole a dobývám české rozhledny. Těším na Vás při společných hodinách cvičení miminek a malých dětí v Centru cvrček v Plzni. Budu se zaměřovat na podporu správného fyziologického a psychomotorického vývoje, protažení svalů a navození dobré nálady pro děti i dospělé.

Bc. Jindra Záraz – trenérka, instruktorka

Jindra ZárazPo absolvování FF ZČU v Plzni jsem taktéž úspěšně absolvovala několika měsíční kurz Fitness trenéra ve sportovním institutu TONUS v Praze – zaměřený na zdravý pohyb a zdravé posilování, posilování pánevního dna, správné dechové stereotypy a správné vyvážené stravování. Po narození prvního z mých tří dětí, jsem se začala vzdělávat oblasti správného psychomotorického vývoje a pohybu dětí. Se všemi třemi dětmi jsem vše aplikovala v praxi a dál se vzdělávala. Mnoho poznatků využívám a aplikuji také při cvičení s dospělými, kteří mají problém s pohybovým aparátem. Cvičení s dětmi mě velmi baví, líbí se mi, když vidím pokroky a zlepšení. Pohybu, stravování a vývoji dětí i dospělých se věnuji cca 12 let. Během tohoto období jsem absolvovala mnoho kurzů, přednášek a workshopů. Mimo jiné také kurz cvičení kojenců a batolat, rozšiřující přednášky a workshopy cvičení pro předškoláky a školáky, kurz masáží a další. Těším se na Vás při svých lekcích cvičení s dětmi, na seminářích a praktických workshopech.

Štěpánka Strejcová – dětská sestra, porodní asistentka, laktační poradkyně

Štěpánka Strejcová – dětská sestra, porodní asistentka, laktační poradkyněPo dokončeném studiu dětské sestry a praxi v této oblasti jsem se začala dále vzdělávat jako porodní asistentka a laktační poradkyně. Také jsem pracovala jako zdravotní sestra v gynekologické ambulanci. Již 20 let se věnuji předporodním kurzům a cvičení s těhotnými v Plzni, Klatovech a Přešticích. Práce s těhotnými maminkami je pro mě pořád zajímavou a pokaždé něčím obohacující. Také jsem si již touto ženskou fází prošla, takže mé rady pro těhotné vycházejí i z vlastních zkušeností. Zvu všechny těhotné od ukončeného 12.tého týdne těhotenství na moje hodiny cvičení s těhotnými a předporodní přípravu, předporodní přednášky a partnerské hodiny v Centru cvrček s.r.o. Nebojte se na mě obrátit i po porodu – zajišťuji laktační poradenství, poradím s péčí o novorozence nebo poradím jak na poporodní hojení ran. Těším na všechny budoucí maminky!!!

Mgr. Simona Brožová – lektorka

Jako malá jsem při ZUŠ zpívala ve sboru a hrála na zobcovou flétnu. Své další vzdělání a specializaci v oboru lesní roh jsem získala na Konzervatoři v Plzni, následně na JAMU v Brně a závěrem na AMU v Praze, kterou jsem úspěšně ukončila magisterským titulem. Na těchto školách jsem absolvovala i studium pedagogiky a psychologie. V roce 2011 jsem se stala členkou skupiny lesních rohů v Orchestru opery DJKT v Plzni, kde působím dodnes. Kromě lesního rohu a zobcové flétny hraji též dětem na klavír. Spolupráce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. S výukou těch nejmenších mám zkušenosti z hudební dětské skupiny i z příležitostného hlídání. Sama jsem též maminkou staršího syna a mladší dcery. Mým cílem je vytvořit dětem pozitivní vztah k hudbě a všestranně tak pomoci rozvíjet jejich osobnost a emoční inteligenci. Srdečně se na Vás těším na mých kurzech.

Bc. Věra Draská – fyzioterapeutka

Vystudovala jsem obor fyzioterapie na Zápodočeské univerzitě v Plzni. Praxi v oboru jsem získala v rámci nemocničních, ambulantních a lázeňských zařízení. S dětmi pracuji již velmi dlouho, dělala jsem instruktorku na letních pionýrských táborech a také učím více jak 8 let v tanečním souboru Storm ballet studio. V rámci praxe v nemocnici u Sv. Jiří jsem pracovala s malými dětmi s dýchacími problémy. Také jsem měla možnost vyzkoušet si práci ergoterapeuta s dětmi handicapovanými. Budu se na vás všechny těšit při svých kurzech v Centru Cvrček. V současné době se hodně věnuji cvičení jógy a kompenzačnímu cvičení pro dospělé. Jsem šťastnou maminkou synka a veškeré aktivity s dětmi si tedy užívám nejen na svých lekcích cvičení s kojenci a batolaty, ale i doma se svým synem.

Kateřina Čechurová, DiS. – recepční, chůva

Jsem absolventkou Vyšší odborné školy zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií s oborem sociální práce. Už od mládí jsem měla k dětem velice blízko. Byla jsem dobrovolníkem na spoustě dětských akcí, kdy jsem došla k rozhodnutí, že po ukončení studia bych se chtěla věnovat různým činnostem s dětmi. Již na střední škole jsem se snažila vybírat co nejvíce praxí s dětmi, abych své zkušenosti stále prohlubovala. Od svých 19 let jsem byla instruktorkou letních příměstských táborů a ve školním roce jsem ještě mimo praxí docházela jako brigádnice do Dětského centra Šneček. Po vyšší oborné škole jsem pracovala v Agentuře Babyland jako pečovatelka v dětském koutku, kde jsem působila rok. Těším se na Vás na recepci a při organizaci různých akcí.

Mgr. Martina Toušová – lektorka angličtiny a kreativních kurzů 

Stát se paní učitelkou byla moje jednoznačná životní cesta už od dětství. Během studia na pedagogické fakultě jsem si přivydělávala jako chůva v domácnostech a v dětském koutku, doučovala jsem děti matematiku, jezdila na tábory a školy v přírodě, pomáhala s organizací různých dětských akcí. V roce 2006 jsem ukončila své studium na Západočeské univerzitě a stala se ze mě středoškolská učitelka matematiky a občanské nauky a stále občasná hlídačka a individuální lektorka. Chtěla jsem si ale ještě rozšířit své dovednosti, a tak jsem navíc během své druhé mateřské dovolené vystudovala učitelství anglického jazyka na pedagogické fakultě. Po porodech všech mých třech dětí mě to začalo více a více táhnout i k předškolnímu a mimoškolnímu vzdělávání. K vyučování na střední škole v Plzni jsem si tak přidala výuku angličtiny v mateřské škole a kurzů pro děti. Dělám lektorku kurzů pro děti od 3 do 15 let, učím na střední škole, dělám individuální lekce, věnuji se dětem s poruchami učení, připravuji deváťáky k přijímacím zkouškám na střední školy, maturanty ke zkoušce dospělosti, vysokoškoláky na zkoušky z matematiky a logiky. Moji svěřenci jsou v mých předmětech úspěšní, a především je učení baví. Líbí se mi udělat dětem ze vzdělávání hru, během které ani neví, že se něco učí, a těm starším ukazovat krásu a jednoduchost tam, kde jsou ztraceni v chaosu náročnosti studia. Těším se na Vás a Vaše děti ve všech mých kurzech, přijďte se přesvědčit, že vzdělávání může být pohoda a zábava.

Ivana Jandová – recepční 

Už v mládí jsem se hodně snažila něco tvořit s malými dětmi. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Být učitelkou v mateřské škole byl můj životní sen a na této cestě stále pokračuji. S dětmi pracuji už dlouho. Při studiu jsem pracovala jako instruktorka v letních dětských táborech a pomáhala při různých dětských akcích. Několik let soukromě hlídám dětičky. Velmi ráda si s dětmi hraji, zpívám, vyrábíme a největší odměnou pro mě je, když jsou děti se mnou rády a těší se na mě. I já se na vás i s dětmi těším ve Cvrčkovi.

Anna Blechová – chůva v dětské skupině

Práce s dětmi je pro mě naprosto přirozená, moje maminka byla učitelka mateřské školy, kam jsem ji během prázdnin chodila vypomáhat a v tomto zaměstnání se vzhlédla. Započala jsem práci s dětmi již během svého ježdění na dětské tábory, kam jsem posléze jezdila jako praktikantka a vedoucí mladších dětí. Už během studia střední školy jsem pracovala v několika rodinách jako chůva. Po ukončení střední školy v roce 2010 jsem do jedné rodiny nastoupila jako chůva na plný úvazek, kde jsem byla od narození mé svěřenkyně až do jejího nástupu do mateřské školy. V roce 2013 jsem nastoupila do dětské skupiny s počtem 40ti dětí v Praze, kde jsem působila jako chůva a učitelka. Svou znalost jsem prohloubila rekvalifikačním profesním kurzem chůva pro děti od narození do šesti let v prestižní agentuře Domestica. Dále mám také kurz 1. pomoci novorozencům a dětí batolecího věku. Moje práce mě velmi baví a je pro mě takřka vším. V roce 2016 jsem se stala ředitelkou téže dětské skupiny a vedla ji úspěšně až do mého odchodu do Plzně v roce 2019, kam jsem se přestěhovala za částí rodiny a partnerem. Během mé práce v Praze jsem opět působila i nadále jako chůva na druhý úvazek. Nyní působím ve Cvrčkovi a snažím se ve své praxi neustále zdokonalovat i v alternativních výchovných způsobech. Tak na viděnou ve Cvrčkovi.

Maria Mašková – chůva v dětské skupině

Jmenuji se Maria Mašková, je mi 48 let a jsem absolventkou kurzu chůva do dětské skupiny. Už jako malá jsem měla dvě velké přání, být maminkou a pracovat u těchto nejmenších dětí. Před mnoha lety se mi splnilo první přání. Mám tři skvělé syny a před pár lety se mi splnil i druhý sen a mám tu čest pracovat s dětmi. Pracovala jsem v Praze ve školce i v dětské skupině, po přestěhování do Plzně jsem zakotvila v Cvrčkovi, kde se mi moc líbí. 

Bc. Monika Mašková – chůva v Montessori na zkoušku

Už odmala jsem snila o tom stát se paní učitelkou a věnovat se dětem. Přestože jsem si jako středoškolské vzdělání zvolila obor Knihovnictví a později se věnovala studiu jazyků na Filozofické fakultě Západočeské univerzity, tento sen mi zůstal až do dospělosti a splnil se ve chvíli, kdy jsem v průběhu studia Učitelství AJ a RJ začala v roce 2014 pracovat jako vychovatelka školní družiny a pedagog volného času na základní škole v Plzni – Újezdě. Zde jsem se s dětmi věnovala kreativním činnostem a volnočasovým aktivitám, a působila jsem zde až do svého nástupu na mateřskou dovolenou v roce 2017. Již po narození mých dvou dětí jsem se seznámila se základními Montessori principy a snažila se některé z těchto zásad aplikovat při jejich výchově. Mnoho času jsem také věnovala samostudiu v oblasti očních vad dětského věku a nápravě tupozrakosti u dětí.

Bc. Alena Jelínková – chůva v Montessori na zkoušku

V mládí jsem jezdila jako praktikantka a později jako vedoucí na dětské tábory. Práce s malými dětmi mě naplňovala a stala se mým vysněným povoláním. Proto jsem absolvovala bakalářské studium v oboru speciální pedagogika se zaměřením na logopedii. Pracovala jsem ve školce a v roce 2024 jsem nastoupila do mateřského centra Cvrček. Můj vztah ke vzdělání a výchově k dětem je založen především na individuálním přístupu, empatii, kreativitě a podpoře pozitivního vývoje každého dítěte. Budu se těšit na Vaše dětičky v „Montessori na zkoušku“.