Tým

Hana Klímová – fyzioterapeutka

Hana Klímová – fyzioterapeutkaV roce 1997 jsem dokončila studium fyzioterapie a nastoupila jako fyzioterapeut do ÚSP Zbůch, kde jsem pracovala s dětmi s hendikepem. Hodně mě tato práce lidsky i odborně obohatila. Od roku 2008 jsem byla zaměstnancem občanského sdružení Motýl v Plzni opět jako fyzioterapeut a poradce Rané péče. Cvičila jsem jak se zdravými, tak postiženými dětmi a to přímo v mateřském centru nebo jsem za nimi docházela do jejich domácího prostředí. Práce s dětmi mě velice baví. Mám velikou rodinu, se kterou ráda sportuji, cestuji na kole a dobývám české rozhledny. Těším na Vás při společných hodinách cvičení miminek a malých dětí v Centru cvrček v Plzni. Budu se zaměřovat na podporu správného fyziologického a psychomotorického vývoje, protažení svalů a navození dobré nálady pro děti i dospělé.

Ing. Lenka Krystková – lektorka, ředitelka centra a dětské skupiny

Lenka Krystková – jednatelka společnostiAbsolvovala jsem studium ekonomie na Západočeské univerzitě v Plzni a jednosemestrální studium na německé vysoké škole ve Weidenu. Rok jsem také s manželem a synem v Německu žila. Již od dětských let jsem se věnovala malbě, zpěvu, tanci a dalším pohybovým aktivitám, dramatickému projevu, hře na klavír, keramice a jiným rukodělným činnostem. Zúčastnila jsem se řady kurzů zaměřených na rodinnou a dětskou tématiku. Vzdělání jsem si postupně doplnila o kurzy kojeneckého a batolecího cvičení, míčkovacích technik podle Zdeňky Jebavé, hudebních kurzů pro předškoláky a školáky. V roce 2018 jsem úspěšně absolvovala zkoušku z profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. V současné době jsem lektorkou kojeneckého i batolecího cvičení, lektorkou babymasáží, dětských tanečků a výtvarných kurzů pro děti. Částečně se také věnuji dětem v naší dětské skupině Cvrčkův klub. Mám dvě malé děti a neustále se snažím v rodinné a dětské problematice sebevzdělávat. Při výchově svých dětí i při práci s dětmi v mateřském centru hodně využívám prvky Montessori pedagogiky. Od roku 2020 jsem Montessori pedagog pro věk 0-3 roky. Ráda bych propojila své zkušenosti i zkušenosti mých kolegyň a vytvořila tak příjemné místo pro rodiny s dětmi. Budu se na Vás těšit při svých rukodělných a pohybových kurzech pro děti a dospělé a také na seminářích nebo v naší dětské skupině.

Štěpánka Strejcová – dětská sestra, porodní asistentka, laktační poradkyně

Štěpánka Strejcová – dětská sestra, porodní asistentka, laktační poradkyněPo dokončeném studiu dětské sestry a praxi v této oblasti jsem se začala dále vzdělávat jako porodní asistentka a laktační poradkyně. Také jsem pracovala jako zdravotní sestra v gynekologické ambulanci. Již 10 let se věnuji předporodním kurzům a cvičení s těhotnými v Plzni, Klatovech a Přešticích. Práce s těhotnými maminkami je pro mě pořád zajímavou a pokaždé něčím obohacující. Také jsem si již touto ženskou fází prošla, takže mé rady pro těhotné vycházejí i z vlastních zkušeností. Zvu všechny těhotné od ukončeného 12.tého týdne těhotenství na moje hodiny cvičení s těhotnými a předporodní přípravu, předporodní přednášky a partnerské hodiny v Centru cvrček s.r.o. Nebojte se na mě obrátit i po porodu – zajišťuji laktační poradenství, poradím s péčí o novorozence nebo poradím jak na poporodní hojení ran. Těším na všechny budoucí maminky!!!

Bc. Blanka Miarková, DiS. – chůva v dětské skupině

Bc. Blanka MiarkováJsem absolventka sportovní vysoké školy se specializací na sportovní a kondiční vedení na pražské soukromé vysoké škole PALESTRA. Mám  za sebou tří letou praxi na střední a základní škole jako učitelka tělesné výchovy, angličtiny  a třídní učitelka na 1.stupni. Deset let jsem vedla školu lyžování na Božím Daru v Krušných horách , kde se specializujeme na ty nejmenší děti (3-6 let). Tam jsem si práci s dětmi velice oblíbila a začala se soustředit na práci s nimi a rozvíjet se hlouběji v této oblasti. Během studia jsem odletěla do Irska jako Au Pair ke třem malým dětem, kde jsem nasbírala mnoho zkušeností, jak s prací s dětmi a péči o ně, tak v anglickém jazyce. Vše jsem pak dále rozvíjela, jelikož jsem záskala práci jako sportovní a kulturní koordinator a učitel na soukromé americké střední škole. Tato zkušenost pro mne byla velikým přínosem. Později jsem si dodělala profesní kvalifikaci chůvy pro předškolní děti. Má práce je zároveň mým koníčkem. jelikož rozvíjet a vzdělávat děti je práce, ale i zábava. Ve volném čase se především věnuji outdoorovým sportům, doučuji angličtinu, hlavně maturanty. Mou vášní je cestováním. Miluji přírodu, hory a proto jsem si splnila svůj sen a podívala jsem se do Ameriky a Kanady. Budu se na vaše cvrčky moc těšit.

Anna Blechová – chůva v dětské skupině

Anna BlechováPráce s dětmi je pro mě naprosto přirozená, moje maminka byla učitelka mateřské školy, kam jsem ji během prázdnin chodila vypomáhat a v tomto zaměstnání se vzhlédla. Započala jsem práci s dětmi již během svého ježdění na dětské tábory, kam jsem posléze jezdila jako praktikantka a vedoucí mladších dětí. Už během studia střední školy jsem pracovala v několika rodinách jako chůva. Po ukončení střední školy v roce 2010 jsem do jedné rodiny nastoupila jako chůva na plný úvazek, kde jsem byla od narození mé svěřenkyně až do jejího nástupu do mateřské školy. V roce 2013 jsem nastoupila do dětské skupiny s počtem 40ti dětí v Praze, kde jsem působila jako chůva a učitelka. Svou znalost jsem prohloubila rekvalifikačním profesním kurzem chůva pro děti od narození do šesti let v prestižní agentuře Domestica. Dále mám také kurz 1. pomoci novorozencům a dětí batolecího věku. Moje práce mě velmi baví a je pro mě takřka vším. V roce 2016 jsem se stala ředitelkou téže dětské skupiny a vedla ji úspěšně až do mého odchodu do Plzně v roce 2019, kam jsem se přestěhovala za částí rodiny a partnerem. Během mé práce v Praze jsem opět působila i nadále jako chůva na druhý úvazek. Nyní působím ve Cvrčkovi a snažím se ve své praxi neustále zdokonalovat i v alternativních výchovných způsobech. Tak na viděnou ve Cvrčkovi.

Lenka Kapicová – lektorka pohybových kurzů, chůva v dětské skupině, recepční

Lenka KapicováJsem absolventka Střední odborné školy stavební v Plzni. Po narození mé dcery v roce 2015 jsem navštěvovala kurzy cvičení pro kojence a batolata v Centru cvrček a v tomto oboru jsem se shlédla. Začala jsem se v tomto směru vzdělávat a absolvovala v roce 2017 kurz cvičení s kojenci zakončený certifikátem a další kurzy na toto téma. Dostala jsem příležitost uplatnit své vědomosti jako cvičitelka v kurzu cvičení s batolaty a při odpoledních kurzech Taneční hrátky a Cvičení s dětmi – Opičky. V roce 2021 jsem získala profesní kvalifikaci Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (69-017-M). Má práce je zároveň mým koníčkem a snažím se dále zdokonalovat a vzdělávat. Díky působení v dětském souboru zahrnuji do cvičení písně a rytmické básničky. Je pro mne důležité vzdělávat a učit děti formou hry a zábavným způsobem rozvíjet jejich schopnosti, jemnou i hrubou motoriku. Mezi mé koníčky patří, sport hudba a tvoření, díky Cvrčkovi mohu dále rozvíjet své schopnosti, růst a pomáhat dětem rozdávat radost a smích. Těším se na setkání a krásné chvíle při hraní.

Mgr. Jana Pivoňková – lektorka pohybových kurzů, fyzioterapeutka

Jana PivoňkováPo dokončení magisterského studia na UK FTVS v Praze jsem začala pracovat v nemocnici Motol, kde jsem měla možnost absolvovat kurz DNS u profesora Koláře, který je postaven na dětských vývojových polohách. Kurz mě velice pomohl, když jsem se poté rozhodla odcestovat na rok a půl do Saúdské Arábie, kde jsem cvičila jak dospělé, tak i své první dětské pacienty. Po návratu jsem působila na oddělení Neurorehabilitace ve FN Plzeň, kde jsem rehabilitovala pacienty zejména po cévních mozkových příhodách. Když jsem otěhotněla a narodili se mi chlapečci dvojčata, začala jsem s nimi navštěvovat lekce v centru Cvrček. V té době mě nenanpadlo, že na základě organizovaných setkání, které centrum pravidelně pořádá pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, slovo dá slovo a já po mateřské dovolené nastoupím do centra jako lektorka pohybových aktivit. Spojení pohybu a práce s dětmi mě nadchla, protože i ve svém volném čase se ráda věnuji sportu, zejména lyžím, běhání a tančím Salsu a Bachatu ve spolku Tanec v Plzni. Těším se na Vás na pravidelných kurzech miminek, batolat nebo už samostatně cvičících dětí a lekci tanečků pro nejmenší.

Mgr. Karla Dezortová – lektorka výtvarných a rukodělných kurzů, speciální pedagog a výchovný poradce

Karla Dezortová – lektorka výtvarných a rukodělných kurzů, speciální pedagog a výchovný poradceJsem absolventkou pedagogické fakulty se zaměřením na výuku 1. i 2. stupně ZŠ a výtvarné výchovy. Během své dlouholeté práce s dětmi jsem se i dále sebevzdělávala a to v oblasti speciální pedagogiky, výchovného poradenství a defektologie na zvláštních školách. Během své praxe jsem pracovala nejen na základních i zvláštních školách ale i v Krajské psychologické poradně. Od malička jsem navíc byla vedena k hudbě a zpěvu. Na základních školách jsem vedla pěvecké sbory, vyučovala hudební výchovu a hru na klavír. V rámci své výtvarné činnosti jsem připravovala nejen své výstavy ale i výstavy dětí pod mým vedením v Plzni a Praze. Ráda bych Vás pozvala na výtvarné, rukodělné a hudební kurzy a případně soukromé poradenství v oblasti speciální pedagogiky.