Popis akce

Naše podpůrná skupina je v době pandemie COVID-19 pouze v on-line podobě. Jedná se o zdarma setkání rodin s dětmi (převážně matek na mateřské nebo rodičovské dovolené), které mohou společně sdílet dobré typy a rady týkající se konkrétních témat (ke slovu se dostane každý 🙂 )

Naším dalším tématem, které si blíže rozebereme je:
JAZYKOVÝ ROZVOJ NEJMENŠÍCH DĚTÍ ve formě ZNAKOVÁNÍ. Jedná se o moderní formu mluvení s dětmi ve formě znaků, kdy už malinké děti jsou schopné vyjádřit svoje potřeby a pocity ve formě znaků. O čem bude hlavní mentorka hovořit?

  • Co je znakování?
  • Kdy a jak se znakováním začít?
  • Jak se učit a přidávat znaky?
  • Komunikace dětí s nezakujícími
  • Jaký je rozdíl mezi mluvením a znakováním
  • Kdy a jak se znakováním skončit
  • Jaké má tato metoda jazykového rozvoje výhody, nevýhody a proč ji při výchově svých dětí oslovila a využívala?

To a mnohem víc se dozvíte na naší podpůrné skupině a to z pohodlí svého domova. Přihlášení bude probíhat přes program GoogleMeet. Jeho obsluha velice jednoduchá. Prosíme, abyste měli na svých počítačích, tabletech nebo mobilních přístrojích nainstalovaný GOOGLE CHROME, ve kterém si otevřete odkaz, který Vám zašleme na Váš email. Ideální je mít k dispozici sluchátka s mikrofonem nebo mít zapnutý zvuk a webkameru na svém PC nebo mobilním telefonu.

Termín pátek 5. 2. 2021 od 9:30 hod
Co získáte? Řadu přínosných informací při výchově a péči o děti
Cena zdarma
Doporučený věk Rodiny s dětmi – matky, otcové, babičky a další příbuzní
Mentorka Iveta Urešová
 

První kontakt se znakovou řečí jsem měla jako náctiletá, kdy jsme se s tanečním oddílem staly součástí projektu, kde se propojila hudba, tanec a znakování. Tenkrát jsem poprvé slyšela o znakujících miminkách.

Později už jako maminka jsem si koupila knihu Jak se domluvit s kojencem a batoletem, která mě přivedla k miminkovskému znakování. Dcerka začala znakovat v 9 ti měsících a jelikož mi toto téma přišlo opravdu zajímavé a přínosné, absolvovali jsme kurzy programu Baby Signs Znakujeme se zpěvem a hrou. V 16 ti měsících dcera aktivně používala 70 znaků a 80 slov.

Znakování nás velmi obohatilo a zcela jsme se vyhnuli všude popisovaným vztekacím scénám, protože dcerka dokázala vyjádřit, co by potřebovala. Na období, které jsme prožili se znakováním vzpomínám velmi ráda a všem tento styl komunikace vřele doporučuji.

Aktivity projektu „Rodina pospolu – 2021“ jsou podpořeny z dotačního programu Rodina MPSV.