Popis akce

Seminář se bude zaměřovat na moderní přístup výchovy a vzdělávání dětí podle montessori pedagogiky. Na semináři se budeme zabývat základními senzitivními obdobími ve vývoji dítěte od narození do šesti let (rozvoj jazyka, zájem o malé předměty, pohyb, matematické znalosti, sociální vazby a jiné). Dozvíte se, co děti v jakém věku baví, co je ovlivňuje, jak jejich mozek funguje a to od narození do školních let. 

Zjistíte základní principy montessori pedagogiky, jak rozvíjet děti hravou a nenásilnou formou při aplikaci základních pravidel aneb dítě respektuje rodiče a rodič respektuje dítě, protože chápe jak jeho tělo a mysl funguje.

Montessori není jen o koberečku a o pomůckách. Naopak je to velice propracovaný způsob výchovy založený na rozvoji samostatnosti dítěte a jeho dovednostech. Navíc si řadu věcí ukážeme i prakticky.

Přijďte se ponořit do tajů dětského světa!!!

Termín 2. 3. 2022 od 17:00 hod
V ceně akce odborný výklad lektora
Cena 250,- Kč / dospělá osoba
Doporučený věk Dospělé osoby – maminky, tatínci, nastávající maminky, prarodiče a ostatní
Lektorka Ing. Lenka Krystková
Montessori pedagog, lektorka kojeneckého a batolecího cvičení, instruktorka babymasáží, chůva v dětské skupině, ředitelka mateřského centra a dětské skupiny s dlouholetou praxí