Popis akce Naše fyzické setkání tváří v tvář. Jedná se o zdarma setkání rodin s dětmi (převážně matek na mateřské nebo rodičovské dovolené), které mohou společně sdílet dobré typy a rady týkající se konkrétních témat (ke slovu se dostane každý 🙂 ) Naším dalším tématem, které si blíže rozebereme je:Úvod do montessori pedagogiky
  

Setkání se bude zaměřovat na moderní přístup výchovy a vzdělávání dětí podle montessori pedagogiky. Na semináři se budeme zabývat základními senzitivními obdobími ve vývoji dítěte od narození do šesti let (rozvoj jazyka, zájem o malé předměty, pohyb, matematické znalosti, sociální vazby a jiné). Dozvíte se, co děti v jakém věku baví, co je ovlivňuje, jak jejich mozek funguje a to od narození do školních let.

Zjistíte základní principy montessori pedagogiky, jak rozvíjet děti hravou a nenásilnou formou při aplikaci základních pravidel aneb dítě respektuje rodiče a rodič respektuje dítě, protože chápe jak jeho tělo a mysl funguje.

Montessori není jen o koberečku a o pomůckách. Naopak je to velice propracovaný způsob výchovy založený na rozvoji samostatnosti dítěte a jeho dovednostech. Navíc si řadu věcí ukážeme i prakticky.

Přijďte se ponořit do tajů dětského světa!!!

To a mnohem více se dozvíte na naší podpůrné skupině u nás v mateřském centru Cvrček.

Termín pátek 7 10. 2022 od 10:00 hod
Co získáte? Řadu přínosných informací
Cena zdarma
Doporučený věk Rodiny s dětmi – matky, otcové, babičky a další příbuzní
Mentorka Ing. Lenka Krystková
ředitelka dětské skupiny, montessori pedagog, chůva v DS
     

  Aktivity projektu „Rodina pospolu – 2022“ jsou podpořeny z dotačního programu Rodina MPSV.