Popis kurzu Cvičení pro těhotné a budoucí maminky, předporodní příprava.
Termín úterý 17:30-19:00KURZ SE PLNÍ POSTUPNĚ podle aktuálně volné kapacity (NEVZTAHUJÍ SE NA NĚJ ZÁPISY JAKO PRO OSTATNÍ KURZY) – v případě zájmu volejte na tel. číslo recepce nebo pište na e-mail recepce@centrumcvrcek.cz
Kurzovné při koupi permantentky zvýhodněná cena za 10 lekcí = 2.400,- Kč
Cena 250Kč/1,5hod – jednorázový vstup možný pouze při nenaplnění kurzu nebo aktuálně volné kapacitě na hodině
Lektorka Štěpánka Strejcová
Poznámka Vezměte si pohodlné sportovní oblečení.

Podrobné informace o kurzu

Předporodní přípravu, cvičení pro těhotné maminky a laktační poradenství v Centru cvrček vede zkušená soukromá porodní asistentka, laktační poradkyně a dětská sestra Štěpánka Strejcová s 20-ti letou praxí s vedením předporodních kurzů a těhotenským cvičení ve městě Přeštice a Klatovy. Navíc je sama matkou malé dcerky, takže její zkušenosti jsou nejen teoretické, ale i praktické.

Pro koho je cvičení pro těhotné a předporodní příprava určena?

Cvičení pro těhotné je vhodné pro každou budoucí maminku s fyziologickým průběhem těhotenství od ukončeného 12. týdne až do porodu. Pokud nemáte zájem o těhotenské cvičení nebo Vám to Váš aktuální zdravotní stav nedovoluje a chcete se i přesto zúčastnit naší předporodní přípravy, pak nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vás zařadíme pouze do teoretické části nebo můžete navštívit naše speciální předporodní přednášky.

A jak to u nás probíhá?

1. část – těhotenské cvičení

Každou lekci začínáme 45 min cvičením při hudbě. Není třeba se bát, že cviky budou příliš náročné. Jedná se hlavně o cviky protahovací a posilovací. V žádném případě Vás nečekají divoké poskoky a cviky, které by ublížili Vám nebo Vašemu miminku. Každé těhotenství je trochu jiné a proto je potřeba přizpůsobit cvičení nejen každému stadiu těhotenství, ale i možnostem maminky. Některé těhotné mohou cvičit bez potíží cokoliv, jiné musí tempo zmírnit, ale příjemné protažení s dobrou náladou zvládneme všechny :).

Snažíme se i podpořit správnou funkci svalů pánevního dna a to hlavně díky protahovacím a posilovacím cvikům dle paní Ludmily Mojžíšové. Při cvičení používáme protiskluzové podložky, fitbally (velké míče), overbally (malé míče), therabandy, malé činky.

Pravidelné nenáročné cvičení hraje důležitou roli při udržování kondice v těhotenství, přispívá k snadnějšímu zvládnutí samotného porodu a pomůže Vám po narození děťátka brzy získat zpět štíhlou postavu.

Zacvičte si a odreagujte se zároveň!

2. část – předporodní příprava

Ve druhé polovině kurzu se opět 45 min věnujeme předporodní přípravě, ve které se dozvíte vše kolem jednotlivých fází těhotenství, porodu, úlevové polohy, dechová cvičení, jak zvládat šestinedělí, péči o miminko a kojení, prostě mnoho zajímavých a důležitých informací. Pořádáme i přednášky o první pomoci při úrazech a různých akutních stavech u malých dětí, o aromaterapii v těhotenství a při porodu, masáži kojenců a mnoho dalšího. Doporučíme Vám zajímavé výrobky, které můžete využít jak v těhotenství tak při péči o miminko. Navíc si v našem Centru cvrček můžete některé výrobky rovnou zakoupit a nemusíte je tak pracně shánět v jiných obchodech.

Poporodní návštěvy a laktační poradenství

Ani po porodu se nemusíte bát, velice ráda Vám naše porodní asistentka a laktační poradkyně poradí a pomůže v oblasti správného kojení, hojení poporodních zranění, zánětů prsou a jiného. Nebojte se a obraťte se na nás v poporodních otázkách a otázkách péče o novorozence. Není pro nás problém ani návštěva u Vás doma. Vše záleží na telefonické, emailové nebo osobní domluvě.